Môj volebný program má SRDCE!

Leží priamo v srdci mesta, v budove Millénia. Na strednom poschodí.  

SRDCE, kde pulzuje tvorivosť a kreativita.

SRDCE, ktoré bude pomáhať nášmu mestu RÁSŤ.  

Z presklenej miestnosti na strednom poschodí Millénia bude coworking space - zasadačka a jej názov bude SRDCE.

SPOLOČNÝ TVORIVÝ a KREATÍVNY priestor, o ktorý sa budeme DELIŤ.

Ste Parlament mladých, Klub seniorov, Materské centrum alebo Zväz protifašistických bojovníkov? Športovci, hokejisti, futbalisti, hádzanári? Občianske združenia a nadácie? Iniciatívy ako Reštart, Sme Martin alebo aj politické kluby či občianske iniciatívy? Spolky národnostných menšín? Náboženské komunity? Divadelný krúžok alebo združenie rodičov a priateľov školy? Buďte mestu na očiach! Majte mesto na očiach! 

Každý dostane príležitosť REZERVOVAŤ si túto miestnosť na hodinu a pol a využiť jedinečnú atmosféru priamo v srdci mesta, aby ešte posilnil svoju tvorivosť alebo kreativitu pre spoločný prospech mesta a všetkých, ktorí tu žijú.  Nech to žije a pulzuje priamo v centre mesta! 

SRDCE si bude možné rezervovať online cez internet, mailom alebo telefonicky.

SRDCE bude vybavené základným kancelárskym nábytkom. Veľkým stolom, stoličkami, internetom, zásuvkami, tabuľou, pitnou vodou a kávou.

Kalendár rezervácií bude zverejnený a tak v ňom možno aj vy nájdete aktivitu alebo iniciatívu, ku ktorej sa budete chceť pridať. 

Budete mať otázku či váš jedinečný nápad alebo verejnoprospešný projekt môže získať dotáciu mesta? Alebo ako zapadá do územného plánu alebo plánu hospodárskeho a sociálneho rozvoja? Žiadny problém! 

Hneď pod srdcom, na spodnom poschodí bude “Informačné a rozvojové centrum”, kde sa môžete spýtať alebo rovno pozrieť, čo sa v našom meste aktuálne rodí, chystá, pripravuje, posudzuje. Nikdy nebolo jednoduchšie zapojiť sa!

 

INFORMAČNÉ A ROZVOJOVÉ CENTRUM 

KOMUNIKÁCIA a ROZHODOVANIE o tom, čo sa v meste aktuálne deje a plánuje je hlavná úloha a náplň Informačného a rozvojového centra (IRC). 

IRC bude priamo na úrovni ulice. Všetky maily, sms správy či iná elektronická komunikácia smerom k občanom bude koordinovaná z tohto miesta. A naopak, toto centrum bude vstupnou bránou pre všetky otázky, požiadavky a dopyty. 

AKTUÁLNE INFORMÁCIE 

IRC sa bude starať o MAPU MESTA, na ktorej budú neustále aktualizované informácie o nezvyčajných situáciách. Uzávierky ciest, zmeny vo vývoze odpadu, výpadky elektriny, vody či plynu, nebezpečná búrka alebo náhly mráz. Ale aj podujatia športového či kultúrneho charakteru si na mape nájdu svoje miesto.

IRC sa postará, aby vám UPOZORNENIA chodili vo forme sms správ, notifikácií do aplikácie alebo do mailu – podľa toho, čo preferujete.
Doplnkom pre zrakovo hendikepovaných bude telefonická linka s jednoduchým menu, kde si aktuálne informácie budete môcť vypočuť. 

Priamo v IRC budú 3D MODELY a video VIZUALIZÁCIE pripravovaných zmien na území nášho mesta. Nové ihrisko, nákupné centrum, obchvat? Verejnosť a odborníci, ktorí tu žijú a pracujú, dostanú príležitosť vidieť, počuť, spýtať sa a pripomienkovať všetko, čo zasiahne do života nášho mesta. 

Máte otázku na mesto a cestu do centra mesta? Zastavte sa v IRC a spýtajte sa. Ak vás pracovníci recepcie nevybavia na mieste, dohodnete sa, akým spôsobom vám bude odpoveď čo najskôr doručená.

HLASOVAŤ a ROZHODOVAŤ 

ROZVOJ mesta je nemysliteľný bez zapájania ľudí, ktorí v ňom žijú. Bez PARTICIPÁCIE. V IRC budú DOTYKOVÉ OBRAZOVKY, cez ktoré bude možné hlasovať o aktuálnych otázkach. Aby mali rovnakú možnosť aj tí, ktorí do centra neprídu, doplnkom bude mobilná hlasovacia búdka v mestských častiach. Hlasovať sa bude ZA či PROTI, hlasovaním sa bude vyberať najlepšie riešenie, hlasovaním sa bude spolurozhodovať o využívaní rozpočtu mesta alebo mestských častí. To všetko sme tu mali mať už dávno.

KANCELÁRIA PRIMÁTORA 

Priamo nad SRDCOM bude kancelária primátora. Štyri sklenené steny, aby každý videl, či je v práci. O tom, s kým sa práve stretáva bude informovať kalendár zverejnený priamo na obrazovke na úrovni chodníka.

Čo ak zbadáte, že v kancelárii primátora neprebieha žiadna porada či rokovanie? Dvere budú otvorené. Budete môcť využiť príležitosť a položiť mi otázky a očakávať odpovede, na ktoré máte právo.

Nech je primátor na očiach ľudí a nech má primátor neustále na očiach mesto, ktoré má zveľaďovať.